Hurtownia i sklep motoryzacyjny

Wrocław

Akumulatory Wrocław

Akumulatory Wrocław

Bogata oferta akumulatorów we Wrocławiu

Akumulator jest jednym z ważniejszych elementów, jakie możemy znaleźć w aucie. Dzięki niemu możliwe jest zasilanie wszystkich urządzeń i układów samochodu pracujących podczas postoju pojazdu. Nie wiesz, gdzie możesz znaleźć idealny dla Twojego auta akumulator? Odwiedzając naszą stronę, podjąłeś dobrą decyzję! Firma Car-Zone dysponuje największym wyborem akumulatorów we Wrocławiu.

Sprawdź dojazd »

Za co odpowiada akumulator - Car-zone Wrocław?

Zadaniem akumulatora jest doprowadzenie do rozruchu silnika, a także napędzenie alternatora, którego rolą jest naprzemienne dostarczanie potrzebnej energii do pojazdu. Akumulator w samochodzie jest źródłem prądu stałego. Do jego zalet można zaliczyć fakt, iż po wyczerpaniu istnieje możliwość jego ponownego naładowania. W trakcie uruchamiania silnika akumulator dostarcza prąd do obwodu elektrycznego pojazdu, natomiast w czasie postoju urządzenie to pozwala nam np. na używanie radia.

Akumulator Wrocław - Car-Zone

Jak często należy wymieniać akumulator? - Sklep z akumulatorami Wrocław

Tak jak i każda rzecz materialna, także i akumulatory samochodowe z czasem ulegają różnego rodzaju usterką. Ich średnia żywotność wynosi około 4-5 lat. Dlaczego akurat tyle? Ponieważ po tym okresie, tracą one średnio 50% swej pojemności. Na konieczność wymiany wskazują również problemy z uruchomieniem pojazdu i wolniejsze obroty rozrusznika podczas rozruchu, a także słabsze świecenie reflektorów w trakcie postoju. W przypadku akumulatorów bezobsługowych, wymiany należy dokonać, gdy tzw. magiczne oczko baterii zmieni kolor na biały. Kiedy Twój akumulator nie będzie się już działał tak jak wcześniej, zamiast zwlekać i czekać na najgorsze, lepiej od razu wykonaj telefon do firmy Car-Zone Wrocław i dopytaj się naszych specjalistów o konkretne modele.

Skontaktuj się z nami »

Na co trzeba zwrócić uwagę w momencie zakupu akumulatora?

Podczas wyboru odpowiadającego Twojemu pojazdowi akumulatora we Wrocławiu, powinieneś liczyć się z paroma ważnymi aspektami, które mogą mieć znaczący wpływ na pracę powyżej wspomnianego urządzenia. Po pierwsze, nowa bateria musi być odpowiednio dopasowana do pojazdu, to znaczy, że należy wybrać akumulator o pojemności i prądzie rozruchowym, zalecanym przez producenta auta. Ponadto, konieczne jest dobranie baterii o wymiarach, pasujących do wyznaczonego w pojeździe miejsca na akumulator. Co się stanie, gdy wybierzemy nieodpowiednią? Jeżeli bateria będzie za duża, nie zmieści się w akumulatorze, z kolei za mała nie będzie przymocowana stabilnie. Kolejną ważną rzeczą jest rozmieszczenie biegunów. Akumulator o przeciwnym układzie, ze względu na długość kabli, może nie dać się podłączyć.

Największy wybór akumulatorów we Wrocławiu

Car-Zone Wrocław to sklep motoryzacyjny, w którym znajdziesz akumulatory marek takich jak: Bosch, Varta, Exide czy Centra. Dysponujemy bateriami o różnych pojemnościach, prądach rozruchowych, rozmiarach i układach biegunów, które są odpowiednie dla motocykli, jak i również dla samochodów osobowych. Gwarantujemy, że w Car-Zone akumulatory Wrocław znajdziesz akumulator, dopasowany do potrzeb Twojego pojazdu. W razie jakichkolwiek problemów zapraszamy do kontaktu z naszymi wyspecjalizowanymi ekspertami, na których wiedzę i doświadczenie można liczyć praktycznie o każdej porze. W przypadku, w którym nie możesz wykonać telefonu do naszego sklepu motoryzacyjnego we Wrocławiu, wszystkich spragnionych wiedzy zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego. Dajemy słowo, że postaramy się jak najdokładniej odpowiedzieć na wszystkie dręczące Państwa pytania.

 

FAQ

 1. Po jakim czasie wymienić akumulator?

  Po około 4 latach użytkowania, gdyż to mniej więcej wtedy jego pojemność spadnie do 50%.

 2. Jak sprawdzić stan akumulatora?

  Na początku będziemy potrzebować woltomierza. Po około 2 godzinach od wyłączenia silnika możemy sprawdzić wartość napięcia. Napięcie niższe niż 12,5 może oznaczać częściowe rozładowanie akumulatora. Jednak w przypadku, w którym podczas rozruchu silnika napięcie będzie niższe niż 10 V, taki stan rzeczy świadczy o złym stanie akumulatora lub niedoładowaniu.

 3. Na co zwrócić uwagę podczas wymiany akumulatora?

  Wybór akumulatora uzależniony jest od rodzaju silnika, jaki posiadamy. Silniki cechujące się dużą mocą wymagają wysokiego prądu rozruchowego. Jeżeli chodzi o samochody z bogatym wyposażeniem wymagające sporej ilości energii, taki pojazd należy wyposażyć w akumulator o wysokiej pojemności.

 4. Cz trzeba ładować nowy akumulator?

  Jeśli akumulator pochodzi z zaufanego źródła, nie powinno być takiej potrzeby. Kiedy zakupiliśmy akumulator np. w supermarkecie istnieje możliwość, że będzie trzeba naładować go zaraz po odpakowaniu.

 5. Czy da się zregenerować akumulator?

  Niestety nie, aktualna technologia na to nie pozwala. Gdy akumulator całkowicie się wyczerpał, musimy go wymienić na nowy.